Nocne szaleństwa w bibliotece

 IMG 5777

 

Za nami wyjątkowa noc w bibliotece. 5 października w ponad 1700 bibliotekach w Polsce odbyły się wydarzenia promujące książkę i czytelnictwo, wystawy, koncerty, warsztaty i wiele innych atrakcji.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego wraz z filiami włączyła się aktywnie w akcję i po raz piąty zorganizowała wieczornice dla mieszkańców Gminy.

Filia w Podlesiu postawiła na rodzinne rozgrywki w bingo i szachy. Dzieci lepiły z zimnej porcelany, brały udział w loterii fantowej i bawiły się przy muzyce.

W bibliotece głównej odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Szarańską, autorką komedii kryminalnych, która zarażała naszych czytelników humorem i pozytywną energią. Pisarka opowiadała o swoich literackich planach na najbliższe miesiące i o tym, gdzie szuka inspiracji. Tego wieczoru odbył się również  koncert kęckiego zespołu Bugi M. Była ta mieszanka nostalgiczno-liryczna, pełna znanych szlagierów. Nogi same rwały się do tańca.

Filia w Nowej Wsi zorganizowała zajęcia dla małych badaczy. Eksperymenty, magiczne sztuczki czy grające owoce to tylko część atrakcji. Największe poruszenie wywołał sznurkowy telefon, który wywołał uśmiech na twarzy dzieci i przywołał miłe wspomnienia rodziców.

Filia w Łękach zaprosiła dzieci do eksperymentowania  książką. Były również zabawy ruchowe i dużo dobrego humoru. Późnym wieczorem rozpoczęło się spotkanie dla dorosłych w klimatach PRL-u.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za obecność i zaangażowanie. To był wyjątkowy czas! Zapraszamy za rok!

 

 

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader