Goście z SP w Malcu

Grupa dzieci z SP w Malcu

Dzieci z SP w Malcu aktywnie biorą udział w akcji „Czytam z klasą”. Uczniowie z klasy 1 wraz ze Smerfami poznawali możliwości robotów Ozobot (24.11.2023). Te niewielkie, ale za to bardzo mądre roboty, można programować za pomocą kolorowych linii i kodów. Dzieci miały okazję stworzyć własne trasy dla robotów i zobaczyć, jak reagują na różne polecenia! Następnie powstały mini wioski z klocków LEGO do których zawitały sympatyczne roboty Ozoboty.

Natomiast klasa 2 niczym bohaterowie komiksów wyruszyła na wyprawę w świecie gry Minecraft Education (01.12.2023) gdzie za pomocą prostych programów zmienialiśmy świat gry. Odwiedzaną wioskę zalał drzesz kurczaków, pand i innych mobów

Dziękujemy, że jesteście częścią naszej przygody z książką i technologią!

Zajęcia w ramach projektu „PO TRZECIE_BIBLIOTEKA” realizowanego w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Logotypy projektu BLISKO

Galeria zdjęć TUTAJ