Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Zdjęcie przedstawia troje dzieci na zajęciach w bibliotece, które bawią się pacynką sową.

Jesienna szarlotka
W środowe południe odwiedziła nas grupa sześciolatków z przedszkola nr 7 w Kętach. Zanim rozpoczęło się czytanie książek, dzieci fantastycznie poradziły sobie z baśniowymi zagadkami. Czytaliśmy pełną humoru opowieść O. Lallemand „O Wilku ,który trafił do Baśniowego Lasu”. Bohaterem jest Wilk, który postanowił upiec szarlotkę. Nie wiedział jednak, jak to zrobić. Wyruszył więc do Baśniowego Lasu, w którym miał nadzieję spotkać kogoś, kto mu pomoże. Szedł i szedł aż spotkał… trzy świnki, siedem koźlątek, Czerwonego Kapturka, Babę – Jagę i Królewnę Śnieżkę. Od każdej bajkowej postaci otrzymał jeden z produktów potrzebnych do upieczenia szarlotki. Wilk podczas wędrówki po Baśniowym Lesie przeżył mnóstwo przygód i zyskał wielu nowych przyjaciół, których zaprosił na pyszne ciasto z jabłkami. Po przeczytaniu tej zabawnej historyjki dzieci odgadywały tytuły bajek, do jakich trafił sympatyczny Wilk wędrując po lesie. Wspólnie z przedszkolakami zwróciliśmy uwagę na to, że pomimo różnic, można się zaprzyjaźnić.
Przedszkolaki słuchaja bajki o wilku, który chciał upiec ciasto.