Czytanie i gotowanie

W odpowiedzi na tegoroczne hasło

Zasmakuj w bibliotece, w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek 8- 15 maja br., nowowiejska Filia pragnie zachęcić młodych Czytelników do udziału w  zabawie literackiej Czytanie i gotowanie. Zasady są bardzo proste: należy wypożyczyć jedną z zaproponowanych książek z kanonu literatury dziecięcej z załączonym przepisem kulinarnym na potrawę wykonaną przez znanego i lubianego  bohatera. Wśród nich będzie można znaleźć między innymi: recepturę na tort prosto z Bullerbyn, pomysł na obiad Włóczykija, smakowite klopsiki Karlssona z dachu, pyszne ciasto kapitana Haka oraz drożdżowe bułeczki Pippi Pończoszanki i wykazać się w kuchni. Do udziału we wspólnym czytaniu, następnie gotowaniu (lub pieczeniu) należy koniecznie namówić swoich rodziców, dziadków lub rodzeństwo a gwarantujemy, że wykorzystany czas pozostanie dla wszystkich niezwykle miłym wspomnieniem :)