Biblioteki Pełne Dobrej Energii - O drzewach i ich najmniejszych mieszkańcach

Projekt ekologiczny

Kolaż zdjęć ze spotkania

Dziś odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Biblioteki pełne dobrej energii”, organizowanego przez Fundacja PVE Dobra Energia.
Tym razem na wspaniałą lekcję przyrody zaprosiliśmy uczniów klasy pierwszej. Tematyka warsztatów została zainspirowana książką „Chodź na dwór”, w której szczególnie zaciekawiły nas rozdziały o drzewach i ich najmniejszych mieszkańcach. Podczas spotkania przeczytaliśmy ciekawostki na temat życia drzew, próbowaliśmy określić wiek niektórych z nich i rozpoznawaliśmy gatunki po nasionach.
Następnie obejrzeliśmy krótki filmik o owadach, a moc emocji wzbudziły okazy zatopione w żywicy. Okazało się również, że pod lipami rosnącymi przy bibliotece znajduje się siedlisko kowali, tzw. „tramwajarzy”, które zobaczyliśmy na własne oczy. Były do tego stopnia fascynujące, że sami również wykonaliśmy owady z naturalnych materiałów, pochodzących z lasu.
To jeszcze nie koniec naszej przyrodniczej przygody, wypatrujcie kolejnych naszych działań, a tymczasem zapraszamy na filmową relację.
 
Warsztatownia czeka na uczniów.
Uczniowie robią owady z naturalnych materiałów.
 
Uczniowie i ich prace.

 

 

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader