Wyszywanie serwetek na firanie

Tańcowała igła z nitką.

DSCN1640

17 sierpnia 2020 r. na kolejnym wakacyjnym spotkaniu w bibliotece dzieci przystąpiły do samodzielnej pracy –wyszywania serwetek na firance. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem tworzyli pierwsze „wyszywanki”. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy starali się okiełznać nitkowy chaos. Nie obyło się bez drobnych problemów, plątały się nitki, robiły supełki, a nawet zdarzało się przyszycie serwetki do spodni. Mimo wszystko dzieci dały radę! Na zakończenie z dumą i satysfakcją pochwaliły się swoimi dziełami. Warsztaty haftu były doskonałą lekcją rozwijającą sprawności manualne, dały szansę poznania praktycznych podstaw haftu. Potwierdziły, że hafciarstwo wymaga dokładności, uczy cierpliwości i daje zadowolenie. Mamy nadzieję, że spotkanie ze sztuką haftu stanie się inspiracją dla dzieci do kontynuowania przygody z haftem i częstszego spędzania czasu na „tańcach igły z nitką”.