Dzień Dinozaura - Łęki

Dzieci w bibliotece wyklejają na brystolu szkielet dinozaura

W sobotę 9 marca w bibliotece w Łękach młodzi czytelnicy wraz ze swoim rodzicem poszukiwali dinozaurów. Okazało się, że w wśród książek można było odnaleźć szkielet Stegozaura, który zapewne został przywieziony z Ameryki Północnej. Szkielet naszego dinozaura uczestnicy przykleili  na arkuszu brystolu i wspaniale ozdobili. Malowanie tak dużego stwora to nie taka łatwa sprawa, ale można się przy tym wyśmienicie bawić. Kiedy nasz dobry dinozaur był gotowy, przyszedł czas na opowieść o nim, którą znaleźliśmy w książce W. Disneya pt. „Dobry Dinozaur”. Następnie próbowaliśmy układać dinozaury z klocków LEGO, co było kolejną wielką atrakcja dla dzieci. Na zakończenie zajęć dla naszych uczestników została przygotowana zagadka, która po rozszyfrowaniu prowadziła do skarbu. Uczestnicy zajęć otrzymali malutkie drewniane dinozaury, które ozdobili według własnego uznania i zabrali je ze sobą do domu. Wszystkim uczestnikom bardzo podobało się to spotkanie. Zajęcia warsztatowe prowadzone wspólnie ze Świetlicą Młodzieżową w Łękach.

Logotypy BLISKO

Warsztaty Razem z mamą, razem z tatą w bibliotece zrealizowano w ramach projektu "PO TRZECIE_BIBLIOTEKA" realizowanego w ramach projektu BLISKO - Biblioteka/Lokalność/Inicjatywy/Społeczność/Kooperacja/Oddolność, dofinansowanego że środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#NarodoweCentrum Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego #NPRCz2.0 #Blisko #NCK #MKDN #NPRCZ

Plakat przedstawia szkielet dinozaura pomalowanego farbami kolorowymi

Dzieci siedzą przy stole i ozdabiają drewnianą figurkę dinozaura