Za nami kolejne cykliczne zajęcia

 czytelniczo- animacyjne, na które zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników wraz z rodzicami i opiekunami. Tym razem nazwa spotkania nawiązywała do Dnia Marchewki i Dnia Czekolady, nietypowych świąt mających swoje miejsce w miesiacu kwietniu. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od przeczytania książeczki z serii o sympatycznym króliku Rikusiu. Prawdziwą niespodzianką okazała się wizyta smakosza marchewek, wzbudzając wśród uczestników ogromną radość. Nie zabrakło też słodkiego akcentu, w czekoladowych potyczkach zostały wybrane aż dwie Królowe Czekolady. Tradycyjnie zajęcia zamknęła zabawa plastyczna, z papierowymi pacynkami króliczkami w roli głównej.

 

 

 

 

 

W miniony piątek 22 lutego br....

filia w Nowej Wsi zaprosiła najmłodszych do wspólnej zabawy z okazji Światowego Dnia Kota (17.02). Na zaproszenie odpowiedziała spora grupka dzieci, a właściwie ,,kociaków” bo już po przekroczeniu progu biblioteki każde z nich zostało ,,zaczarowane” za pomocą kociego makijażu. Na wstępie uczestnicy spotkania (mali i duzi J) wysłuchali i obejrzeli w teatrzyku kamishibai opowieść o Kotce Milusi. Następnie rozpoczęły się kocie psoty i zabawy z  barwną chustą animacyjną. Tradycyjnie na zakończenie  nie mogło zabraknąć akcentu plastycznego. Tym razem spod zdolnych rączek wyszły oryginalne kocie maski, za które autorzy prac zostali obdarowani słodkimi medalami. Dziękujemy za super zabawę i zapraszamy na kolejne spotkanie- Morską przygodę w bibliotece w dniu 15 marca br.(piątek) na godz. 16:00. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy :).

 

Za nami pierwsze w tym roku...

         spotkanie literackie z najmłodszymi w ramach DKK, na których wspólnie czytaliśmy i rozmawialiśmy o Panu Paluszku autorstwa Pani Kingi Grabowskiej- Bednarz. W  zajęciach wzięły udział dzieci z zaprzyjaźnionych z filią w Nowej Wsi: Niepubliczne Przedszkole Bajeczka w Kętach i   nowowiejska Samorządowa Placówka Wychowania Przedszkolnego.

Tytułowy Pan Paluszek to bohater wielu nietypowych i często śmiesznych przygód, dzięki którym udało mu się wprawić milusińskich w doskonały nastrój, skradając tym samym ich sympatię i chęć bliższego poznania jego losów.

Oryginalnie zilustrowane przez autorkę historyjki  posłużyły do odtwórczego malowania paluszkami i generowania przez samych przedszkolaków pomysłów na dalsze przygody Pana Paluszka

 

logo malopolskalogo dolina solylogo leaderlogo unia

 

Gminna Biblioteka Publiczna 
im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach

ul. Wł. Reymonta 2, 32-650 Kęty

© 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach

Please publish modules in offcanvas position.

Joomla Social Extensions
lifecoachcertification.com