Średniowieczne gry i zabawy

Wakacje w bibliotece

Wystawka średniowiecznych przedmiotów.

W filii  Kęty – Podlesie odbyły się ostatnie zajęcia wakacyjne dla dzieci. Zabawy średniowieczne, bo to było tematem spotkania – min. szachy, warcaby, młynek, lis i gęsi, oraz wiele innych gier, okazały się nadal aktualne. Przedmioty służące do zabaw takie jak kręgle, bączki, lalki, koniki czy kulki do gry również towarzyszą nam po dziś dzień. Mogliśmy się przekonać jak wielką frajdę dają zabawy z użyciem najprostszych przedmiotów. Sprawdzaliśmy swoje siły w różnych konkurencjach, wśród których znalazły się: rzut podkową, rzut przez obręcz, bieg w worku, bitwa na worki z sianem, slalom, przeciąganie liny itp. Nie zabrakło średniowiecznej przymierzalni. Było mnóstwo zabawy i śmiechu, zwłaszcza przy konsumpcji jabłek na sznurku. Nasze spotkanie uświetniło pyszne ciasto i podpłomyki przygotowane przez Panią Justynę, której serdecznie dziękujemy.  Mamy nadzieję, że to spotkanie było źródłem inspiracji do zabaw na kolejne tygodnie wakacji. Życzymy Wszystkim twórczego i wspaniałego wypoczynku!

Link do galerii zdjęć, kliknij

Średniowieczne kręgle z drewna.

Bitwa na worki ze słomą.