Wykopaliska archeologiczne na Podlesiu

Warsztaty wakacyjne dla dzieci

Zaczynamy spotkanie z wykopaliskami.

Biblioteka Kęty- Podlesie. Pogoda nie rozpieszcza, lecz my rządni przygód rozwiązujemy kolejne zagadki. Jakie tajemnice skrywa ziemia ? Jak dawniej żyli ludzie? Na czym polega praca archeologa? Na te i wiele innych  pytań próbowaliśmy odpowiedzieć podczas wykopalisk archeologicznych, które odbyły się  w naszej bibliotece. Przeszukując i przesiewając zwały piachu czuliśmy się jak detektywi próbujący rozwikłać zagadki przeszłości. Odnaleźliśmy liczne ciekawe zabytki : fragmenty naczyń i kafli, ozdoby oraz kości. Dowiedzieliśmy się że wszystko co odkrywamy ma znaczenie i jest ważną poszlaką, nawet nasiona czy węgielki drzewne. Była to świetna, pouczająca zabawa, było tajemniczo i ciekawie ale przede wszystkim bardzo pracowicie.

Link do galerii z warsztatów

Oglądamy niesamowite znaleziska.

Praca przy wykoplaliskach.