Łapacze snów.

Indiański amulet z tekturowego talerzyka.

P1010096

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Warsztaty plastyczne dla dzieci poznaliśmy indiańską legendę o łapaczu snów. Legenda bardzo nas zaciekawiła i zainspirowała do samodzielnego wykonania takiego amuletu. Tradycyjnie już sięgnęliśmy po materiały ekologiczne lub takie, które można ponownie użyć. Za okrąg łapacza snów posłużyły nam papierowe talerzyki, w których dzieci zrobiły dziurki. Przewlekaliśmy nitki, sznurki oraz kolorowe wstążki, których skrawki można znaleźć w każdym domu. Do końcowej dekoracji użyliśmy piórek (można też pomponików). Efekt naszych starań można podziwiać w galerii. Mamy nadzieję, nasze łapacze snów będą działać i będą nam się śnić same piękne sny.

Pani Kazia Kawczak ponownie służyła nam  pomocą w trakcie zajęć, za co jej serdecznie dziękujemy.