Zajęcia z programowania 28.09.2018

IMG 3276

Roboty opanowały naszą bibliotekę. W czasie piątkowego spotkaniu  było głośno i wesoło. Ćwiczyliśmy nasze muzyczne umiejętności "ucząc" robota Dash wygrywania znanych piosenek na cymbałakach. Gorących emocji dostarczyło nam programowanie katapulty Dasha, którą posłużyliśmy sie by burzyć kubeczkowych budowli i rozegrania kuleczkowej bitwy. Natomiast Grupa 2 sprostała wyzwaniu jakim było “rozgryzienie” programowania robotów mBot za pomocą aplikacji mBlock.

Na kolejne spotkanie zapraszamy członków LKK 12 i 26 pażdziernika 2018.

Roboty zostały wypożyczone naszej bibliotece w ramach Regionalnego Festiwalu Kodowania.

Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu "Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.