6 Maraton Głośnego Czytania

IMG 6569

Kęcką tradycją staje się coroczny już Maraton Głośnego Czytania, który Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego organizuje w trakcie Tygodnia Bibliotek. Tegoroczna, szósta już edycja zgromadziła ponad 180 osób. Maraton rozpoczął uroczyście Burmistrz Gminy Kęty- Krzysztof Jan Klęczar, który czytał bajki dla milusińskich z przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek oraz Przedszkola nr 9. Odwiedziła nas również Pani Sylwia Brzozowicz- Dyrektor Domu Kultury w Kętach, opowiadając dzieciom historię o „Najlepszej zupie na świecie”. Gdy przeczytaliśmy już wszystkie przygotowane bajki i pożegnaliśmy najmłodszych, oddaliśmy mikrofon uczniom szkół podstawowych. Ogromną przyjemność sprawiło nam słuchanie dzieci z klasy IVa ze Szkoły Podstawowej nr  1 w Kętach, które czytały wybrane przez siebie fragmenty książek- „Detektyw  Pingwin”, „Przygody Tomka Sawyera”,”Baśniobór” , „Afryka Kazika” czy „Solaris”. W gronie słuchaczy znaleźli się również uczniowie klasy II z tejże szkoły, dla których czytała starsza koleżanka Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

Na bibliotecznym patio zasiedli także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach, Dziennego Domu Senior-Wigor oraz Domu Pomocy Społecznej Braci Albertynów w Bulowicach.  Wspólne czytanie rozpoczęła pani Anna Satława, dzieląc się z nami własną poezją. Lektorami byli również : Jerzy Kolasa-Przewodniczący Kęckiej Rady Seniorów, Pani Magdalena Kubica z Dziennego Domu Senior-Wigor, Pani Monika Wróblewska, Pan Janusz z Bulowic i uczennice Kopernika. Trzy godziny wspólnego czytania minęło niepostrzeżenie. Serdecznie dziękujemy za Waszą pamięć i obecność oraz piękne niespodzianki. Już dziś zapraszamy na wrześniowe Narodowe Czytanie nowel.