Potyczki Przedszkolaków 2019

IMG 5074

 

 

Za nami szósta edycja „Potyczek Przedszkolaków”.  Do udziału w konkursie  „Wiersze na czterech łapach” zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola nr 7 i nr 8 w Kętach. Uczestnicy zapoznali się wcześniej z wierszami autorstwa Agnieszki Frączek, Doroty Gellner, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Stanisława Jachowicza, Urszuli Kozłowskiej  i Marty Berowskiej.

Potyczki rozpoczęliśmy zgaduj –zgadulą i zagadkami obrazkowymi. Dzieci po mistrzowsku potrafiły wskazać ilustrację obrazującą czytany fragment wiersza. Inscenizacje „Chorego kotka” przygotowane przez grupy przedszkolne zrobiły furorę. Uczestnicy potyczek przynieśli również, wykonane różnymi technikami prace plastyczne, ilustrujące wiersz „Pieski małe dwa”. Tekst Doroty Gellner „Popatrzcie na jamniczka”  został fantastycznie zaśpiewany przez grupę z Przedszkola nr 8.  Zaś dziewczynki z siódemki zachwyciły interpretacją wierszy „Pies czy hipopotam” i „Kotek”. Za każdą konkurencję przydzielano „kolorowe” punkty. Wybór tej jednej, najlepszej drużyny wcale nie był łatwy. Ponieważ wszyscy świetnie się spisali, nie pozostało nam nic innego jak ogłosić sprawiedliwy remis. Po ogłoszeniu werdyktu, wręczono dyplomy, nagrody książkowe oraz słodkości. Zanim się pożegnaliśmy, dzieci obejrzały film z cyklu „Psi Patrol”.

Grupy przedszkolne zostały przygotowane przez Panią Małgorzatę Budzyńską (SPWP nr8) oraz Panie: Bogumiłę Pszczółkę i Danutę Podworską ( Przedszkole nr 7) . Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader