Featured

II Kęcki Festiwal Podróżniczy

Słuchacze na spotkaniu z podróżnikiem Tomkiem Nowakiem

25.09.2025 - Z Australii do Polski rowerem. Spotkanie z Danielem Kocujem  Galeria zdjęć TUTAJ

Z Australii do Polski rowerem. Spotkanie z Danielem Kocujem oficjalnie rozpoczęliśmy II Kęcki Festiwal Podróżniczy ! Ależ to była opowieść ! Pan Daniel opowiedział nam o Australii z perspektywy swojego roweru-Hefajstosa. Pokazał kurz, robactwo, zmagania z surową i piękną przyrodą, ale przede wszystkim LUDZI, których poznał w tej trwającej od 10 lat wędrówce. To był wieczór pełen wrażeń Dziękujemy!
Daniel Kocuj na rowerze

 

 26.09.2025 - Filipiny. Czy tak wygląda raj? Spotkanie z Tomaszem Nowakiem Galeria zdjęć TUTAJ

Drugi dzień Kęckiego Festiwalu Podróżniczego za nami. Nasz gość ma wyjątkowy dar opowieści i za każdym razem przyciąga na swe prelekcje wielu sluchaczy. Tak było i dziś. Filipiny zwiedzaliśmy pływając łodzią kajakiem, jeżdżąc motorynką  i wędrując po malowniczych plażach i górskich szlakach. Było nurkowanie i podziwianie rafy koralowej, a nawet rekina wielorybiego. Skoki do wody z wysokości i kulinarne eksperymenty...Czy znaleźliśmy raj? Z pewnością spędziliśmy miły wieczór, za co pięknie dziękujemy Tomek Novak.
Widok na wybrzeże

 

27.09.2025 - Z plecakiem przez Etiopię. Od wulkanów po dolinę Omo. Spotkanie z Agnieszką Wasztyl Galeria zdjęć TUTAJ

Trzeci dzień Kęckiego Festiwalu Podróżniczego rozpoczęliśmy prelekcją o rzadko odwiedzanej Etiopii. To było pouczające spotkanie, podczas którego budziło się w uczestnikach uczucie wdzięczności za miejsce, w którym przyszło nam żyć...Etiopia, choć piękna i egzotyczna bywa też niebezpieczna. Pani Agnieszka w reporterskim stylu przybliżyła nam ten ciekawy kraj.
Agnieszka Wasztyl z mieszkańcem Etiopii

 

27.09.2025 - Mongolia. Tam, gdzie żyją ostatni Nomadzi. Spotkanie z Teresą Tokarz    Galeria zdjęć TUTAJ

Ostatnia, ale równie ciekawa prelekcja podczas II Kęckiego Festiwalu Podróżniczego przyciągnęła gości aż z okolicy Bielska-Białej. Piękne zdjęcia i dynamiczna opowieść o kraju niekończących się stepów. Mongolia to kraj dziki i surowy, idealny do biwakowania i dalekich trekkingów.
Mongolia

 

 

www nprcz belka nck kolor rgb auto mlogo malopolskalogo dolina solylogo leader