Zielony ogród w bibliotece

Uczniowie sadzą bratki w ogrodzie biblioteki.

Dzisiejszego ranka, uczniowie klasy III SP nr 2 w Kętach udali się z wizytą do biblioteki na żywą lekcję biologii. Mali goście wysłuchali interesującej prelekcji o nasionach, sadzeniu i pielęgnacji roślin, kwiatów i drzew. Następnie w maleńkich doniczkach zasadzili nasionko słonecznika i każdy uczeń zabrał sobie ze sobą swój maleńki skarb. Ostatnim zadaniem jakie czekało na dzieci było sadzenie bratków do doniczek w bibliotecznym ogrodzie społecznym. Także i z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie świetnie. Podczas pracy, wymienialiśmy się już zdobytymi umiejętnościami i wiedzą. Okazuje się, że uczniowie to mali ogrodnicy. Sieją pomidory, ogórki, rzodkiewkę, fasolę, zbierają owoce z drzew i krzewów a nawet pomagają swoim dziadkom w zbiorze ziemniaków!!! Brawo!!! Lekcja biblioteczna została zrealizowana w ramach projektu Tajemnice Doliny Soły sfinansowana przez Fundację Orlen.

Zdjęcie grupowe uczniów klasy III SP nr 2 w Kętach

Żywa lekcja w bibliotece. Uczymy sie o nasionach, roslinach, sadzeniu i pielegnacji.

Link do strony na Fb