Superbohater w kęckiej bibliotece

Sebastian Grzywacz podczas swojej prelekcji.

Za nami wyjątkowe spotkanie z Człowiekiem Petarda. Gościem biblioteki i Rynek 13 był dzisiaj Pan Sebastian Grzywacz, który opowiedział dzieciom i młodzieży o tym, że życie osoby niewidomej może być piękne i satysfakcjonujące. Pan Sebastian jest osobą ociemniałą, którą charakteryzuje ogromny hart ducha i przekonanie o tym, że na wszystko w życiu trzeba zapracować. Nasz gość jest aktywny zawodowo, uprawia sport, czyta książki, podróżuje i ma wiele planów na przyszłość. Jest aktywny w mediach społecznościowych, a nawet został bohaterem książki. Pani Barbara Gawryluk opisała historię Pana Sebastiana i jego psa w opowieści pt. "Rollek. Pies przewodnik". Dla ponad 60 młodych mieszkańców naszej Gminy to była ważna i potrzebna lekcja. Wiele się nauczyliśmy. Dziękujemy Grupa Kęty za wsparcie naszej inicjatywy.

Pan Sebastian prezentuje narzędzia pomocne do czytania dla osób niewidomych.

Link do strony na Fb