W ogrodzie Calineczki

Noc z Andersenem - W ogrodzie Calineczki

W ogrodzie Calineczki”

Baśnie Andersena od pokoleń zabierają dzieci w magiczną podróż do świata pełnego bajkowych postaci i czarów. W piątkowy wieczór, 1 kwietnia biblioteka zamieniła się w baśniowy  ogród Calineczki. Pojawili się w nim uczestnicy kolejnej edycji „Nocy z Andersenem”. Tuż przy wejściu należało zmierzyć swój wzrost w calach. Zajęcia rozpoczęliśmy zabawami integracyjnymi, które pozwoliły uczestnikom poznać się wzajemnie. Potem przyszła pora na stworzenie ogrodu Calineczki. Kwiecień spłatał nam figla i za oknem na naszym podwórku pojawił się śnieg. Ale co to za przeszkoda dla prawdziwych ogrodników. Sadzenie wiosennych kwiatów przenieśliśmy do biblioteki i powstały małe ogrody. Wyciszyliśmy się słuchając baśni „Calineczka”. Później przyszła pora na zagadki i zabawy twórcze. Malowaliśmy akwarelami gipsowe odlewy kwiatów, zajączków, ptaszków. Jak Kopciuszek sortowaliśmy ziarenka i wykorzystując słomki konstrukcyjne Bamp urządziliśmy zamek Królowej Śniegu. Po harcach przyszła pora na słodki poczęstunek. Nasyciwszy się nieco obejrzeliśmy film „Raya i ostatni smok.” W doskonałych humorach i nieco senni pożegnaliśmy się o dwudziestej drugiej.

Dziękujemy za wsparcie finansowe przy organizacji wydarzenia firmie Eko-Wtór  z Wilamowic.

W ogrodzie Calineczki - dzieci podczas zabawy animacyjnej.

Dzieci podczas pracy plastycznej.

Sadzenie kwiatów w ogrodzie Calineczki.

Link do strony na Fb