Szkolenia dla seniorów

Zapraszamy seniorów do zapisów na cykle zajęć z kompetencji cyfrowych:

„Abc Internetu” - zajęcia komputerowe na poziomie podstawowym

„Smartfonowe Abc” -  zajęcia z obsługi urządzeń mobilnych

Termin zajęć: maj-czerwiec 2021
Zapisani uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie o rozpoczęciu zajęć
Termin spotkań jest zależny od sytuacji epidemiologicznej

Zapisy:

Mediateka tel.: 33 432 25 86
(w godzinach od 9:00 do 14:00)

Miejsce: Kęty, Rynek 13

Zajęcia są organizowane w ramach projektu „Pociąg seniorskiej aktywności”, który jest dedykowany mieszkańcom po 60. roku życia. Pociąg Seniorskiej Aktywności zaprasza wszystkich seniorów do wspólnej podróży. W każdym wagonie czekają atrakcje warte uwagi. W wagonie IT Seniorzy będą uczyć się podstaw obsługi komputera i korzystania z Internetu. Podczas kameralnych i zindywidualizowanych zajęć nabędą swobody w korzystaniu z technologii, nauczą się wykorzystywać ją do realizacji własnych pomysłów, przedsięwzięć. W wagonie restauracyjnym Wars seniorzy będą spędzać czas na grze w bingo, karty czy warcaby. Przy filiżance kawy i herbaty będą trenować pamięć, rozwiązując krzyżówki, szarady i rozwijać swoje twórcze talenty podczas zajęć rękodzielniczych. W Warsie czas spędza się na miłych rozmowach o literaturze, sztuce, ale i sprawach codziennych. W Warsie znajdzie się także mini wypożyczalnia gier planszowych, dedykowanych seniorom. Z wagonu Active skorzystać będą mogli wszyscy, którzy lubią spacery, wędrówki tematyczne po okolicy i treningi nordic walking. Czasem, by ruszyć na spacer, wystarczy tylko dobre towarzystwo i ciekawy przewodnik - konduktor. Wagon Kultura oferować będzie wyjazdy do kina i teatru w najbliższej okolicy.
Projekt dofinansowany ze środków Fundacji BGK w programie „Generacja 6.0”

Zajęcia odbywają się również na filiach GBP:

Filia Kęty Podlesie tel. 33 8451600, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Filia Łęki tel. 33 844 01 78, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Filia Nowa Wieś tel. 33 484 10 29, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja Abc 2