Zielona Biblioteka

Zielona bibliotekana infokety

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia (czwartek) 2021r. Organizatorzy obchodów mają na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie poprzez rozmaite działania. Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego włącza się w działania i zachęca do udziału w akcji wymiany i adopcji roślin. Od dawna wiadomo, że zieleń wycisza, relaksuje i działa kojąco na naszą psychikę. Kwiaty ponadto oczyszczają i jonizują powietrze. Każde mieszkanie z duszą pełne jest roślin. Wielu z naszych Czytelników to miłośnicy ogrodów, którzy z zachwytem patrzą na każdy młody pęd, liczymy zatem na Państwa zaangażowanie w akcję.

Od 12 kwietnia 2021r. w korytarzu przy wypożyczalni dla dorosłych będzie można zostawiać kwiaty, którymi chcemy podzielić się z innymi. Zdarza się często, że rośliny rosną szybciej niż oczekiwaliśmy i zajmują dużo miejsca na parapetach.  Niektóre rośliny mogą też szkodzić czworonogim domownikom. Przy okazji wiosennych porządków warto krytycznie spojrzeć na swoje zielone oazy. Zamiast wyrzucać rośliny, których już nie chcesz lub nie umiesz się nimi opiekować- oddaj je innym. Jeśli zamierzasz rozsadzać swoje kwiaty, podziel się nimi z wielbicielami zieleni. Z pewnością znajdą swój dom, w ostateczności zamieszkają w bibliotece, podobnie jak Fikus Benjamin podarowany nam kiedyś przez Panią Irenę, czy Skrzydłokwiaty od Pani Beaty.

Zachęcamy do udziału. Akcja potrwa do końca kwietnia.

Zielona biblioteka