Ferie w bibliotece

baner ferie 2021

Ferie z biblioteką

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego zaprasza dzieci do udziału w ofercie feryjnej. Wszystkich miłośników książki zachęcamy do udziału w spotkaniu autorskim z Grzegorzem Kasdepke, które zaplanowane jest na 12 stycznia o godz. 17.00. Spotkanie będzie odbywać się za pomocą platformy clickmeeting a link do rejestracji znajduję się poniżej :

Grzegorz Kasdepke jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jest także dziennikarzem i autorem scenariuszy filmowych. Autor „Detektywa Pozytywki” posiada rzadki i cenny dar pisania niezwykłych historii, które z zapałem czytają najmłodsi. Gdyby zapytać o najpoczytniejszego współczesnego twórcę literatury dziecięcej, odpowiedź najpewniej brzmiałyby właśnie “Grzegorz Kasdepke” - książki jego autorstwa niemal bez wyjątku osiągały statusy bestsellerów, ukazując się w takich wydawnictwach jak Nasza Księgarnia, Egmont, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo Literackie, Tamaryn, Agora  czy Muza. Pisarz jest laureatem licznych nagród literackich i dziennikarskich, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

13 stycznia o godzinie 17.00 odbędzie się drugie spotkanie on-line. Tym razem dzieci będą mogły wziąć udział w wyjątkowych warsztatach „Ryzyk-fizyk”, które poprowadzi kęcka Fabryka Kreatywności. Klikając w poniższy link można dołączyć do wydarzenia i wziąć udział w zabawie.

Dodatkowo, w bibliotece głównej dzieci mogą odebrać specjalnie dla nich przygotowane zestawy edukacyjne. W papierowej torbie znaleźć można zagadki dla detektywa, zadania dla programisty, quizy dla miłośnika książek, czy pakiet kolorowanek dla małego artysty. Przypominamy, że w czytelni książek można również wypożyczyć ciekawe gry planszowe, filmy, komiksy i audiobooki. Z „torbą pełną kultury” ferie będą z pewnością ciekawe.

Zajęcia stacjonarne w reżimie sanitarnym prowadzone będą w bibliotekach filialnych.

Filia Nowa Wieś zaprasza 11 stycznia (poniedziałek) o godz. 16:00 na  Biblioteczny STEAM, czyli warsztaty z Lego Mindstorms. Zajęcia adresowane są dla dzieci od 7 do 10 lat, a limit miejsc jest ograniczony do 5 osób.

Z kolei 13 stycznia (środa) o  godz. 16:30 podczas zajęć „Plastyka dla Smyka” dzieci będą szykować maski karnawałowe.

Filia Kęty – Podlesie zaprasza 8 stycznia o godz. 17.00 na  śniegowe zabawy i wycinanki. 11 stycznia od godziny 16. 00 odbywać będą się warsztaty sensoryczno –   plastyczne pełne śniegu. Filia w Łękach  zaprasza 11 stycznia o godz. 12:00 na zimowe wariacje z waty – zabawy słowno – plastyczne. Z kolei 12 stycznia o godz. 12:00  odbędą się bajkowe zabawy ze Złotą rybką , a 13 stycznia w południe odbędą się zajęcia konstruktorskie.

Filia Bielany zaprasza 11 stycznia o godz. 14.00 na „Łamigłówki Mądrej główki. Gry i zabawy towarzyskie”,  a 12 stycznia o tej samej porze na zajęcia plastyczne pod hasłem „Patchworkowy plakat -Zima i bezpieczne ferie” Dzień później, również o 14.00 dzieci będą tworzyć prezenty dla Babci i Dziadka.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Spotkanie online Kasdepke 21.01.2020

13.01.2021RYZY FIZYK