Małopolska w leporello

17 sierpnia br. miały miejsce nietuzinkowe warsztaty dla dzieci. Specjalnie zaproszona na tę okazję- P. Anna Kaszuba- Dębska ilustratorka, malarka, pisarka, autorka filmów animowanych i wielu innych przedsięwzięć odwiedziła wraz z wolontariuszką Darią dwie filie biblioteczne: w Nowej Wsi i Kętach- Podlesiu. Należy dodać, że tego typu spotkanie odbyło się 13 lipca w kęckiej książnicy. Zaprezentowana przez Panią Annę metoda leporello polegała na wykorzystaniu harmonijkowej formy książki i  samodzielnym wykonaniu szaty graficznej. Temat prac o Małopolsce, forma grafiki i kreatywność uczestników zajęć spowodowały, że powstały niezwykle atrakcyjne i niepowtarzalne książeczki. Klimat warsztatów i aura radosnej zabawy udzieliły się wszystkim, pozostawiając fantastyczne wrażenia i chęć ponowienia spotkania.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Podróż po krainie książek” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.