Warsztaty z Marianną Oklejak

IMG 1370

W jaki sposób zrobić pocztówkę, żeby przedstawiała coś z ciekawego, oryginalnego punktu widzenia dowiedzieli się dziś nasi czytelnicy na warsztatach z ilustratorką i autorką książek dla dzieci Marianna Oklejak. Ten twórczo spędzony czas, na pewno będzie czymś cennym dla miłośników wszelkich prac plastycznych, ponieważ Pani Marianna bardzo chętnie dzieliła się swoją wiedzą i różnymi trikami w kreatywnym rysowaniu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły każdy ruch jej artystycznej ręki. W trakcie zajęć powstały piękne widokówki przedstawiające wymarzone bądź bliskie krajobrazy dzieci. Mimo iż, pandemia pokrzyżowała część wakacyjnych planów, na naszym bibliotecznym patio zrobiło się kolorowo i egzotycznie. Wystarczyło trochę kredek i pasteli, żeby przenieść się pod okiem artystki w inny świat.

Marianna Oklejak -  Bardzo zdolna ilustratorka młodego pokolenia, do Basi stworzyła ilustracje nowoczesne i klasyczne zarazem. Fascynatka muzyki ludowej. W wieku lat 4 zapragnęła zostać ilustratorką książek, więc jakiś czas później skończyła (z wyróżnieniem) Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Mieszka w tejże Warszawie. Odpowiedzialna za całkiem sporo książek, projektów i prac igłą i nitką, pojawiających się tu i tam.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Podróż po krainie książek” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.