Mamy cyfrowe supermoce

Tablety cyfrowe supermoce

 

Błyskawiczny rozwój urządzeń mobilnych takich jak smartfon i tablet oraz coraz większe ich uczestnictwo w naszym codziennym życiu powoduję, że ważnym zadaniem biblioteki staje się organizowanie zajęć edukacyjnych poświęconych ich obsłudze. Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Kęty, zorganizowała cykl zajęć „Cyfrowe supermoce” w ramach wygranego grantu z projektu „Kompetencje 3.0” realizowanego przez Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Good Things Foundation. Jego celem było poszerzenie wiedzy uczestników w dziedzinie technologii cyfrowej oraz nauka korzystania z smartfonu i tabletu.

Kursanci poznają obsługę smartfona

 

Uczestnicy zajęć posiłkując się darmowymi kursami dostępnymi na platformie Learn My Way (www.frsi.learnmyway.com) poznawali m.in.: komunikatory takie jak Messenger i WhatsApp, zgłębiali tajniki bezpiecznych zakupów i płatności online. Ważną część kursu zajęły zagadnienia z bezpieczeństwa i ochrony online oraz serwisy obywatelskie. Nie mogło również zabraknąć warsztatów wskazujących seniorom źródła darmowej muzyki i filmów w Internecie. Wyjątkowe okazały się zajęcia plenerowe, połączone ze zwiedzaniem niesamowitego Pałacu Larischów w Bulowicach.

 

Uczestnicy projektu na zajęciach plenerowych

 

Na nich kursanci doskonaliły swoje umiejętności w wykonywaniu i edycji zdjęć za pomocą smartfona. Dzięki  nawiązanej współpracy członkowie Polskiego Związku Niewidomych Koło Powiatowe w Kętach mogli poznać podstawy obsługi smartfonów i tabletów.

 

Członkowie PZN w Kętach

Życzliwość oraz niesłabnący entuzjazm uczestników projektu stworzyły wspaniałą atmosferę zajęć. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za  udział w spotkaniach, wewnętrzną pasję i zapał do podejmowania nowych cyfrowych wyzwań.

 

Torby

 

logo malopolskalogo dolina solylogo leaderlogo unia

 

Gminna Biblioteka Publiczna 
im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach

ul. Wł. Reymonta 2, 32-650 Kęty

bip

 

© 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach

Please publish modules in offcanvas position.