Kiermasz Rzeczy Ładnych

Kiermasz Rzeczy Ładnych

4 listopada w Miejscu Aktywności Mieszkańców Rynek 13 odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Kiermasz Rzeczy Ładnych, którego celem była pomoc dla Sióstr Klarysek w Kętach.

Pomysł na organizację przedsięwzięcia podsunęły seniorki uczestniczące w zajęciach twórczych organizowanych przez bibliotekę. Panie chciały przygotować dekoracje i ozdoby na cel charytatywny i zachęcić mieszkańców Gminy do wsparcia potrzebujących. I tak spontaniczny pomysł przerodził się w konkretne działanie. W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się wiele osób. Ponad dwadzieścia twórczych osób, skupionych wokół biblioteki i jej filii przygotowało piękne prace: serwetki, makramy, dekoracje świąteczne, świece, lampiony, wianki, dziergane czapki, szaliki, kartki okolicznościowe. Pojawiły się również domowe przetwory i kwiaty doniczkowe. Bractwo Świętego Jana Kantego przekazało pamiątkowe kubki i koszulki, a Dzienny Dom Senior Wigor w Kętach oryginalne dekoracje stołu. Całkowity dochód ze sprzedaży tych rzeczy trafił do puszki Sióstr Klarysek. Ponadto, do udziału w wydarzeniu zgłosiły się: Stowarzyszenie Jeden Drugiemu, Grupa K.M.B.A., Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach i trzech lokalnych rękodzielników.

Całemu wydarzeniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Kęczanie mają wielkie i hojne serca. Odwiedzający kiermasz wielokrotnie podkreślali, jakim szacunkiem darzą działania Sióstr Klarysek i ich ofiarność w niesieniu pomocy najuboższym.

W ciągu dnia odwiedziło nas ponad trzysta osób. Serdecznie dziękujemy Wam za obecność i każdą złotówkę, którą wrzuciliście do puszki. W planach już organizacja kolejnego takiego wydarzenia.

Galeria zdjęć 1 TUTAJ

Galeria zdjęć 2 TUTAJ

Kiermasz Rzeczy Ładnych

logo malopolskalogo dolina solylogo leaderlogo unia

 

Please publish modules in offcanvas position.