Zakończenie kursów komputerowych

zakonczenie1

Tegoroczna edycja kursów komputerowych organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną dobiegła końca. W spotkaniach edukacyjnych, które odbywały się od listopada do czerwca wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób, a zajęcia odbywały się na trzech poziomach trudności. Tegoroczny kurs komputerowy przeprowadzony był w ramach projektu Biblioteczne Centrum Kultury i Edukacji.

Grupa początkująca skierowana była dla osób, które nie miały do tej pory styczności z komputerem. Został dla nich przygotowany specjalny program zajęć obejmujący podstawowe zagadnienia z obsługi komputera i Internetu. Seniorzy uczyli się jak korzystać z myszki i klawiatury, co to jest Pulpit, Menu Start, foldery, pliki oraz przeglądarka internetowa. Ponadto poznawali tajniki programu do pisania, poczty elektronicznej, a także ćwiczyli wyszukiwanie informacji w Internecie.

Z kolei w grupie zaawansowanej i średniozaawansowanej nasi niestrudzeni seniorzy doskonalili swoje komputerowe umiejętności. Dzięki bardziej rozszerzonemu programowi mogli nauczyć się lepiej wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą środowisko internetowe i urządzenia mobilne. W trakcie zajęć kursanci rezerwowali bilety online, korzystali z tłumacza i map Google, dowiedzieli się jak bezpiecznie robić zakupy w Internecie oraz co to jest Fake News. Nie mogło oczywiście zabraknąć ulubionych tematów naszych seniorów, czyli portali społecznościowych – Instagram oraz Facebook nie mają przed nimi tajemnic!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniach, wewnętrzną pasję i zapał do podejmowania nowych komputerowych wyzwań.

GALERIE ZDJĘĆ:

Grupa podstawowa - poniedziałek godz. 8:00

 

Grupa podstawowa - wtorek godz. 14:00

 

Grupa średniozaawansowana - środa godz. 8:00

 

Grupa zaawansowana - czwartek godz. 15:00

logo malopolskalogo dolina solylogo leaderlogo unia

 

Please publish modules in offcanvas position.