Dyskusyjny Klub Książki 17.05.2018

1

Amos Oz to pisarz, eseista, tworzący po hebrajsku. W swych utworach porusza tematy uniwersalne, ważne w życiu każdego człowieka: miłość, młodość, śmierć, kwestie wiary i walki o przekonania.

Bohaterem książki „Poznać kobietę” jest Joel Rawid pracownik izraelskich służb specjalnych. Po śmierci żony decyduje się przejść na emeryturę. Wynajmuje dom w innym mieście i przenosi się tam wraz z matką Lizą, córka Netą i teściową Awigail. Rozmyśla o swoim małżeństwie, rodzinnie, pracy ...o swoim życiu. Powieść Amosa Oza to galeria interesujących kobiecych postaci, jednak to nie one stanowią tutaj pierwszego planu tylko przemyślenia i przeżycia Joela. Mężczyzna nie radzi sobie ze śmiercią żony - ucieka w codzienne czynności, które wykonuje z chorobliwa wręcz dokładnością. Ozowe pisanie to nie dynamiczna proza to refleksja, dużo opisów, spokojny styl. Za to go właśnie cenimy i z chęcią sięgamy po kolejne utwory. Oczywiście gorąco polecamy!!!