Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej

Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach zaprasza na stronę http://kety.archiwa.org.

Bibliotekarze podjęli się zadania ocalenia od zapomnienia historii swojej „Małej Ojczyzny”, uczestnicząc w projekcie CYFROWE ARCHIWA TRADYCJI LOKALNEJ" (CATL), realizowanym przez Fundację Ośrodka KARTA w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Zdigitalizowaliśmy podarowane przez mieszkańców zdjęcia historyczne miasta, okolicznych sołectw, dokumenty i pamiątki rodzinne, które stanowią bogate źródło informacji o regionie.

Zgromadzone materiały źródłowe prezentowane są na profesjonalnie wykonanej stronie internetowej, stworzonej w tym konkretnym celu. Skatalogowane według określonych standardów fotografie przyporządkowane są do odpowiedniego działu, kolekcji i teczki. Obecnie w katalogu naszego archiwum posiadamy 5 kolekcji :

• Instytucje i stowarzyszenia Gminy Kęty
  • Książki
  • Helena Adamus
  • Gmina Kęty
  • Pierwsza Fabryka Wyrobów Wełnianych w Kętach - Ród Zajączków

Zgromadzone materiały mogą być wykorzystane do celów naukowych, czy edukacyjnych. Mamy nadzieję, że dokumenty staną się inspiracją dla przedsięwzięć artystycznych (wystaw, konkursów, plenerów malarskich, quizów, itp.).

Tags: ,