Ziemniaczane smaki

DSC 0532

Już po raz trzeci w nowowiejskim Dworku odbyło się spotkanie dla dzieci w ramach zadania Ziemniaczany król. Tym razem miały miejsce warsztaty kulinarne poświęcone daniom z ziemniaków. Dodatkową atrakcją było zaproszenie od Pań z KGW w Nowej Wsi, które poprowadziły spotkanie, dzieląc się z uczestnikami swoim doświadczeniem i talentem w tym zakresie. Samodzielne obieranie, krojenie jak również tarcie ziemniaków oraz lepienie kartaczy nadały daniom wyjątkowych walorów smakowych. W ocenie Pań z Koła, mali kucharze zaliczyli zadanie wzorowo. Dzięki pozyskanym z projektu środkom  Biblioteka w Dworku pozyskała między innymi postery do wyeksponowania wystawy poświęconej postaci Henryka Dołkowskiego. Korzystając z okazji pragniemy raz jeszcze podziękować Paniom z KGW za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu smacznych warsztatów. Serdeczne podziękowania kierujemy również do naszych bibliotecznych milusińskich oraz rodziców i opiekunów. Impreza mogła się odbyć dzięki  naszemu uczestnictwu w projekcie Dzieci Kapitana Nemo i Fundacji BGK.