Mali archeolodzy

Mali archeolodzy w poszukiwaniu kości dinozaurów.

Jak żyły dinozaury, jak wyglądały i skąd o nich wiemy? Na te pytania uczestnicy zajęć bibliotecznych próbowali odpowiedzieć słuchając uważnie informacji zawartych w tekstach przygotowanych na zajęcia. Wielką radość sprawiły dzieciom wykopaliska archeologiczne stworzone na potrzeby zajęć i dopasowane do warunków panujących w naszej bibliotece. Podczas składania szkieletu dinozaura, zwróciliśmy naszym uczestnikom uwagę na kwestie rdzenia kręgowego, który zaznaczyliśmy czerwoną włóczką. Powiedzieliśmy sobie także o krążkach międzykręgowych, które zobrazowaliśmy za pomocą pianek jojo. Na zakończenie uczestnicy bawili się w wędrującego dinozaura oraz znajdowali różnice na obrazkach z dinozaurami. Pierwsze miejsce na spostrzegawczość i bystrość wzrokową zajęła nasza wierna czytelniczka i uczestniczka zajęć bibliotecznych Oliwka, której gratulujemy. Inni nasi uczestnicy także świetnie sobie poradzili i wszystkim udało się znaleźć wszystkie różnice.