Światowy Dzień Pszczół

image016

Z okazji Światowego Dnia Pszczół, który przypadł na 20.05.2021 r. postanowiliśmy na zajęciach bibliotecznych porozmawiać o pszczołach 🐝 Do zajęć wprowadziła nas książka, autorstwa Piotra Sochy pt. " Pszczoły" 😊 Bogato zdobione karty książki i trafne opisy pozwoliły nam na kompetentne zgłębianie tematu zajęć. Oglądaliśmy animacje dotyczące życia pszczół, organizacji ula oraz ciekawostek związanych z pszczołami. Następnie bawiliśmy się w odpowiadanie na pytania dotyczące owej animacji. Był tez czas na podzielenie się własnymi spostrzeżeniami, zbudowanie własnej zabawki i wykonanie tańca pszczół razem z Mają- bohaterką bajki. Zajęcia z cyklu Para buch! Książka w ruch! realizowane przez FRSI i Deutsche Telekom Stiftung w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kętach, filia Łęki.