Druk i skarby natury

image010

Tym razem, podczas zajęć z projektu „Para buch-książka w ruch” młodzi czytelnicy wcielili się w pracowników drukarni. Razem z Gutenbergiem poznawali jak działa druk. Zgłębialiśmy tajniki druku i  sposoby na jego wytworzenie, a później powielanie. Uczestnicy eksperymentowali z ziemniakiem jako materiałem do tworzenia druku. Oczywiście powstała czcionka była wytworzona przy użyciu dostępnego nam materiału, jakim jest ziemniak.  Czcionka powstała z ziemniaka pozwoliła nam na w miarę szybkie powielanie co najwyżej jednej litery. Ale najważniejsza jest zabawa, to dzięki niej lepiej zapamiętujemy nowe wiadomości. Na zajęciach wykorzystaliśmy książkę pt. „ Świat Średniowiecza” fakty i historia, autorstwa Richarda O’neill oraz dostępne materiały Internetowe.