XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek-relacja

Zasmakuj w bibliotece i zasmakuj w książce.

DSCN1470

Zakończył się XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Nasza biblioteka z tej okazji przygotowała dla czytelników listę książek, które dotyczyły  w jakiś sposób jedzenia.

Słodkie smaki w bibliotece można było poznać za sprawą literatury fachowej (książek kucharskich) ,które  wyeksponowano ozdabiając kawałkiem  tortu. Szkoda ,że była to tylko atrapa słodkiego wypieku. (pudełko z papieru).

Na podstawie książki dla dzieci ,,Co kraj to obyczaj”  Doroty Strzemińskiej- Więckowiak dowiedzieliśmy się  co się jada w Anglii, Włoszech , Indiach,  Afryce, Hiszpanii  itd… Fragmentami zaczerpniętymi z owej książeczki ruszyliśmy w kulinarną podróż po świecie. Za pośrednictwem literatury  bowiem chcemy pokazać jak żywa jest ,,pamięć smaku”.