„Choinka” - Spotkanie z przedszkolakami

Prezentacja prac

Ostatnie przed feriami zimowymi spotkanie z przedszkolakami (14.01.2022) dotyczyło świątecznej choinki. Dzieci z „zerówki” z uwagą wysłuchały opowiadania pt. „Choinka” ze wspaniałej książki Tove Jansson „Opowiadania z Doliny Muminków”, natomiast pięciolatki poznały znaczenie ozdób świątecznych na podstawie fragmentu książki „Nadchodzą święta”. Porozmawialiśmy i o naszych choinkach, które jeszcze nie wszyscy zdążyli rozebrać.

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną, w której należało ułożyć paski papieru w kolejności od najdłuższego do najkrótszego w kształt choinki oraz dokleić pień drzewka i gwiazdę na szczycie. Prace wywieszone są przy wejściu obok sali gimnastycznej. Zapraszamy do ich podziwiania ????

Grupa Sówek w trakcie zajęć

Grupa Tygrysków w bibliotece