Czytanie wzmacnia... mięśnie i rozum - Noc Bibliotek

Uczestniczka zajęć przechodzi z książką na głowie

Czwartkowe popołudnie (7.10.2021) w bibliotece w Bielanach minęło nam bardzo aktywnie. Pogoda dopisała, więc z przyjemnością wykorzystaliśmy przestrzeń na zewnątrz. Czego tu nie było! Rozpoczęliśmy od zabaw z chustą animacyjną i książkami, po których trzeba było przejść. Ćwiczyliśmy równowagę i prawidłową postawę ciała chodząc z książką na głowie. Dużo radości dało nam również wspólne podrzucanie książek chustą. W przeciąganie liny uczestnicy zajęć tak bardzo się zaangażowali, że zakończyło się ono jej zerwaniem… Wzmacnianie naszych mięśni, to także skakanie na skakance, rzut do celu, przeniesienie piłeczki ping-pongowej na łyżeczce. Zajęcia zakończyliśmy malowaniem uśmiechniętych buziek na piłeczkach i wspólnym zdjęciem z plakatem „Biblioteka siłownią dla mózgu”.

Zabawa chustą animacyjną

Zdjęcie grupowe uczestników zajęć "Czytanie wzmacnia... mięśnie i rozum"