The was a problem converting the source image.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Proca i pukawka

Warsztat Młodego Konstruktora -24.02.2021 r.

DSCN2342

Kolejne zajęcia z cyklu "Warsztat młodego konstruktora" dofinansowanego że środków Fundacji BGK "Na dobry początek" odbyły 24.02.2021 r. Tym razem stworzyliśmy maszynę strzelającą-troszeczkę procę, troszeczkę kuszę. To prostsze niż myślisz- wykorzystaliśmy drewniane patyczki, gumki recepturki .taśmę montażową i klamerkę .Informacja, że klamerka powstała w 1853 r jako wynalazek opatentowany w takiej bardziej nowoczesnej formie wzbudziła w młodych konstruktorach zdziwienie. Ciekawostką była też informacja, że klamerka również doczekała się swojego pomnika. Gigantyczną klamerkę –pomnik zobaczyć można w Belgii czy w Stanach Zjednoczonych. Na zakończenie stworzyliśmy jeszcze pukawki.

Dzieci majsterkując uczą się precyzji, rozwijają zdolności manualne a co najważniejsze dostrzegą w zwykłych przedmiotach niecodzienne zastosowania.

{gallery}/filiabielany/Proca_i_Pukawka/{/gallery}