Zaczarowana widownia - spotkanie z Krystyną Mirek

Drukuj

 

W poniedziałek, 13 września w ramach promowania Miejsca Aktywności Mieszkańców zorganizowanego pod hasłem „Święto Trzynastki” odwiedziła nas Krystyna Mirek – autorka książek obyczajowych, mocno osadzonych w życiowych realiach. Fabuła jej książek naszpikowana jest problemami, ale zawsze niesie ze sobą pozytywne przesłanie i szczęśliwe zakończenie. Ponadto pisarka motywuje kobiety do walki z przeciwnościami losu, jeśli w grę wchodzą marzenia, miłość czy rodzina. Pani Krystyna gościła u nas po raz drugi (poprzednim razem jeszcze w starej czytelni na Reymonta w 2018 roku) i jesteśmy przekonane, że nie po raz ostatni…

Pisarka zaczarowała zgromadzonych czytelników, którzy chłonęli każdą z jej opowieści i anegdot. Mogliśmy wysłuchać historii o jej początkach pisarskich, domowych rewolucjach, sposobach na  organizację dnia (i życia), o odpoczynku, czy o rodzinie. Pani Krystyna także i tym razem pokazała nam się jako osoba ciepła, serdeczna, z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Ale to co urzekło najbardziej wszystkich zgromadzonych to jej autentyczność i życiowa mądrość, podparta rzetelną psychologiczną wiedzą, którą chętnie się z nami dzieliła. Dla miłośników powieści kobiecych była to prawdziwa literacka uczta. Dziękujemy!

 

Krystyna Mirek jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Obecnie ma na swoim koncie ponad 30 powieści dla kobiet (w tym jeden thriller). Prywatnie jest mamą trzech córek oraz synka – tegorocznego pierwszoklasisty. Nie ukrywa, że rodzina jest dla niej najważniejsza. Jej pasje to ogrodnictwo oraz psychologia.

 

IMG 1545

 

IMG 1572

 

IMG 1591

Tags: , ,