Chińczyk, gra z historią.

Seniorzy traktują bibliotekę bardzo osobiście, nie tylko jako miejsce, gdzie wypożycza się książki, ale gdzie spotykają się by miło spędzić czas. Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu ,,Pociąg Seniorskiej aktywności” .11. 03.2021r. obecne  na spotkaniu seniorki grały w ,,Chińczyka” grę, której podstawowym celem jest wyśmienita zabawa w gronie znajomych. Poczciwy Chińczyk od 1918 roku na obszarze języka niemieckiego i w wielu innych krajach Europy  znany jest głównie jako Człowieku, nie irytuj się,. Chińczyk to stara hinduska gra planszowa, która ma swoje korzenie w Indiach. Oparte na niej gry znane są szeroko w Azji, a także na terenie obydwu Ameryk. W VII wieku gra dotarła do Hiszpanii  i w ten sposób znalazła się w Europie. Josef Friedrich Schmidt upraszczając znacznie tę grę stworzył Chińczyka znanego nam we współczesnej postaci. Po grze w,, Chińczyka’’ panie zagrały jeszcze w  tradycyjną grę karcianą (Tysiąc) .Zajęcia zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Fundacji BGK w programie Generacja 6.0.