Niesforne przygody Pana Paluszka

Za nami pierwsze w tym roku...

spotkanie literackie z najmłodszymi w ramach DKK, na których wspólnie czytaliśmy i rozmawialiśmy o Panu Paluszku autorstwa Pani Kingi Grabowskiej- Bednarz. W  zajęciach wzięły udział dzieci z zaprzyjaźnionych z filią w Nowej Wsi: Niepubliczne Przedszkole Bajeczka w Kętach i   nowowiejska Samorządowa Placówka Wychowania Przedszkolnego.

Tytułowy Pan Paluszek to bohater wielu nietypowych i często śmiesznych przygód, dzięki którym udało mu się wprawić milusińskich w doskonały nastrój, skradając tym samym ich sympatię i chęć bliższego poznania jego losów.

Oryginalnie zilustrowane przez autorkę historyjki  posłużyły do odtwórczego malowania paluszkami i generowania przez samych przedszkolaków pomysłów na dalsze przygody Pana Paluszka