O pszczołach w Klubie Malucha

W dniu dzisiejszym - 8 sierpnia - obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół.f

Z tej okazji wczorajszym popołudniem bibliotekę na Podlesiu odwiedziła  pszczelarka, Pani Kasia Ratowska. Na spotkaniu w wakacyjnym Klubie Malucha bardzo ciekawie opowiedziała nam o pszczołach, wytwarzaniu miodu, akcesoriach i pracy pszczelarza. Dzięki niej mieliśmy okazję zajrzeć z bliska  do ula, oglądaliśmy i wąchaliśmy pszczeli pyłek, pierzgę, wosk; spróbowaliśmy także spadziowego miodu, a śmiałkowie mogli dotknąć spreparowanych owadów: pszczół, os, trzmieli i szerszeni. Z przeczytanego opowiadania dowiedzieliśmy się, skąd pszczoły mają żądło, a na zakończenie z tektury, włóczki i papierów wspólnie wykonaliśmy zabawne owady. Pani Kasi serdecznie za wszystko dziękujemy! A uczestników zapraszamy na kolejne spotkania.