Pszczoły i motyle nie tylko w sadach i ogrodach

Pożyteczne owady.

IMG 0718 1024x768

Na warsztatach plastycznych 21 sierpnia 2019 r. podjęliśmy owadzi temat.  Wykorzystaliśmy żółte jajka z Kinder Niespodzianek. To właśnie je postanowiliśmy wykorzystać do stworzenia naszych pszczółek. Gotowe pszczoły  na początek latały po całej bibliotece, a  na koniec osiadły na  stojących na parapecie kwiatach, prawdopodobnie w poszukiwaniu nektaru. Na zajęciach powstały też piękne kolorowe motyle .Dzieci nakleiły kolorowe kropki na skrzydła motyli według własnej koncepcji. Za pomocą taśmy klejącej przymocowały skrzydła motyla do tułowia z miarki po mleku . Nagle okazało się, że do biblioteki zawitało stado kolorowych i brzęczących owadów. Owady wyczarowane przez dziecięce ręce były wprost BAJKOWE.